
Troškovi čišćenja i održavanja podnih obloga čine vrlo značajnu stavku u ukupnim troškovima održavanja objekta. Pored frekvencije korištenja i stupnja zaprljanja poda, troškovi održavanja značajno ovise o karakteristici podne obloge, metodi čišćenja te odabiru sredstva za čišćenje.
Svakodnevno čišćenje
Za dnevno čišćenje vaše podne obloge dovoljno je usisavanje i brisanje vlažnom krpom namočenom u otopinu vode i neutralnog deterdženta. Nakon brisanja, voda ne smije ostati na podu. Podna obloga mora biti potpuno suha nakon 15 – 20 sekundi.To se naročito odnosi na pranje gumenih podova ,koji su jako osjetljivi na vlagu ,pa njihovo pranje zahtijeva smanjenu količinu vode i istovremeno skupljanje vode u spremnik(vidi sliku),kako bi podovi ostali suhi i nebi došlo do njihovog rastezanja(ispupćenja).
Povremeno/Periodično čišćenje
Ovisno o vrsti podne obloge, preporučujemo periodično čišćenje strojem i po potrebi i nanošenje zaštitnoga završnog sloja. Najčešće metode periodičnog održavanja podnih obloga jesu čišćenje kombiniranim strojem, nanos završnoga zaštitnog sloja i suho poliranje.
Gumeni podovi se najčešće mogu sresti u komercijalnim prostorima ili javnim objektima. Najčešća upotreba gumenih podova koju smo kod nas imali priliku da vidimo u svakodnevnom životu je u liftovima i u fiskulturnim salama ili u fitnes centrima. Ipak, poslednjih godina trendovi se mijenjaju i ovaj materijal zbog svoje atraktivnosti, ali i fizičkih karakteristika postaje sve privlačniji dizajnerima ali i korisnicima enterijera i objekata različitih namjena.Međutim, ono što gumene podove čini veoma privlačnim je što osim izgleda poseduju izuzetne mehaničke karakteristike što ih u mnogim prostorima čini veoma praktičnim izborom.
Zbog svoje funkcionalnosti i izdržljivosti, otpornosti na habanje, protupožarnih svojstava, osobine protukliznosti te jednostavnog održavanja, gumeni podovi predstavljaju izvrsno rješenje za ugradnju u gotovo svim javnim i komercijalnim objektima.
Trebate biti prijavljeni kako bi objavili komentar.